Farba ceramiczna - co warto o niej wiedzieć?

2021-02-09
Farba ceramiczna - co warto o niej wiedzieć?

Farba ceramiczna to jeden z najczęściej wybieranych wariantów w ostatnich latach. Ten rodzaj farby tworzy powłokę odporną na uszkodzenia, którą można myć, a przy tym doskonale się rozprowadza i zapewnia estetyczny efekt. Co jeszcze warto wiedzieć o farbie ceramicznej i dlaczego warto ją wybrać? 

Co to jest farba ceramiczna? 

Choć farba ceramiczna jest obecna na rynku od ponad 2 dekad, to dopiero od niedawna cieszy się coraz większym powodzeniem. Być może wynika to z faktu, że nie każdy zna jej właściwości. Farba ceramiczna powstała z mieszanki farby lateksowej z maleńkimi ceramicznymi wypełniaczami. Dzięki temu tworzy gładką, jednolitą powłokę, która jest odporna na uderzenia i ścieranie. Czasem producenci wzbogacają swoje produkty o dodatkowe składniki, które mają różne działanie, np. bakteriobójcze czy antystatyczne. To z kolei czyni ją plamoodporną. Po pierwsze zabrudzenia nie wsiąkają w jej powierzchnię, po drugie zaś wszelkie plamy bardzo łatwo z niej zmyć, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Farba ceramiczna to rewelacyjny wybór do malowania ścian w całym mieszkaniu: w pokojach, kuchni czy łazience. 

Najważniejsze właściwości farby ceramicznej

Ci, którzy używają farby ceramicznej i mają ją już sprawdzoną w praktyce, wymieniają właściwie same zalety! Farba po nałożeniu i wyschnięciu tworzy gładką, jednolitą powłokę, o szlachetnym, matowym wykończeniu. Nie tylko wygląda bardzo estetycznie, ale również jest odporna na uszkodzenia. Wyjątkową twardość zawdzięcza mikrogranulkom ceramicznym, które są niewidoczne gołym okiem, a które tworzą warstwę odporną na uderzenia, wgniecenia, zarysowania i odpryski. Klienci kochają farby ceramiczne również ze względu na to, że malowanie nimi to sama przyjemność. Emulsja rozprowadza się gładko i równo, nie spływa w trakcie nakładania i wysycha bez zacieków. Zawdzięcza to doskonałej przyczepności do podłoża. Dodatkową zaletą farby ceramicznej są intensywne kolory, które nie tracą głębi z biegiem czasu, pod wpływem mycia ścian czy padania promieni słonecznych. Gładka struktura zapobiega wnikaniu cząsteczek innych substancji, dzięki czemu farba ceramiczna jest plamoodporna. Nawet zabrudzenia z wina, kawy czy trawy zmyjesz z łatwością! Co więcej, farby ceramiczne są naprawdę odporne na pocieranie - jeśli ściana się mocno zabrudziła, bez obaw możesz wyszorować ją z użyciem nawet mocnego detergentu, a ona na tym nie ucierpi. 

Zastosowanie farby ceramicznej 

Przed użyciem wybranej farby zapoznaj się z informacjami na opakowaniu zamieszczonymi przez producenta. Większość farb jest jednak uniwersalna i może być stosowana w różnych pomieszczeniach, do malowania różnych powierzchni. Najczęściej farba ceramiczna jest używana do malowania ścian i sufitów, ale można użyć jej również nawet do cegieł, betonu i tapet. Farba ceramiczna to jeden z tych wyborów, których się nie żałuje. Doskonała konsystencja, łatwe rozprowadzanie, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i na powstawanie plam - czy od farby można chcieć czegoś więcej? Farba ceramiczna to pewny wybór na lata! 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-28
Bardzo sprawna obsługa. Produkt zgodny z zamówieniem. Możliwość kontaktu ze sprzedawcą
2024-06-04
Sprawna wysyłka
pixel