FARBY DO DREWNA

ilość znalezionych towarów: 208

Elementy wykonane z drewna pod różną postacią znajdują się zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jak je chronić? Odpowiedź brzmi: użyj farby do drewna. Sprawdź, jakie produkty oferuje nasz profesjonalny sklep z farbami.

 

12

Farby do drewna dla domu

 

Szukasz farby do drewna wewnątrz, którą pomalujesz meble, dekoracyjne elementy, boazerię, schody, czy też belki? Doskonale się składa, gdyż znajdziesz ją w naszym asortymencie. 

To bardzo istotne, aby wybrać farbę do drewna o odpowiednich parametrach. Niewiele osób wie, jakie właściwości mają elementy drewniane, znajdujące się w budynku. Przede wszystkim z czasem niszczeją, szarzeją, a także szybko chłoną wilgoć. Tak dzieje się, np. w przypadku mebli, które nie są odpowiednio zabezpieczone. Do pokrycia ich powierzchni idealnie nada się wodna farba do drewnianych mebli. Jest ona:

 

  • bezpieczna dla zdrowia,
  • bezwonna. Podczas aplikacji nie wydziela uciążliwych zapachów, 
  • nietoksyczna, dzięki czemu po jej użyciu nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń. 

Jeżeli chodzi o farbę do mebli, schodów drewnianych, boazerii i innych elementów, to polecamy:

 

  • silnie hydrofobową lazurę do drewna firmy Remmers. Jest to naturalna żywica i pokost lniany – informacje o nich znajdziesz w składzie produktu. Substancje te odpowiadają za ochronę i estetyczny wygląd pomalowanych powierzchni. To doskonały wybór, gdy szukasz farby do drewna, którą chcesz pokryć meble, boazerię oraz drzwi. Ze względu na swoje właściwości hydrofobowe, produkt sprawdzi się w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnia oraz łazienka.

 

Farby do drewna na zewnątrz

 

Następną kategorię stanowią farby do drewna na zewnątrz. Ze względu na swoje właściwości, nanosi się je na elementy, które przez cały czas wystawione są na oddziaływanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Mowa tu między innymi o skrajnych temperaturach, dużej wilgotności, czy też ekspozycji na promienie słoneczne.

 

Jaką farbę do malowania drewna na zewnątrz wybrać? W naszej ofercie znajdziesz wiele preparatów, które pomogą Ci zadbać o ogrodowe meble, płot, furtki, szopkę, czy też altanę. Wśród najpopularniejszych produktów znajdują się, np.:

 

  • impregnaty do drewna, np. Remmers lub Drewnochron. Produkty tego typu sprawdzą się także do malowania pergoli, a nawet drewnianych donic. Impregnat łatwo się nanosi. Wnika on w powierzchnię drewna. Dzięki temu chroni je podwójnie: z zewnątrz i od środka,
  • lakierobejce, np. Sadolin. Preparat tego typu jest znany także pod nazwą farba lazurowa. To połączenie lakieru z bejcą, który chroni malowane powierzchnie przed wilgocią i promieniami UV. Sięgnij po nią, gdy chcesz zabezpieczyć meble w swoim ogrodzie lub drewniane elementy konstrukcji zewnętrznych.

 

Malowanie farbą do drewna

 

Farby do drewna – kolory przez nas oferowane są różne, dzięki czemu każdy klient znajdzie dla siebie odpowiedni wariant. W zależności od rodzaju farby mogą różnić się między sobą pod względem czasu schnięcia. Naturalnie produkty przeznaczone do malowania wewnątrz wysychają szybciej. Ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od malowanej powierzchni.

 

Bez względu na to, jaki rodzaj lub kolor farby do drewna się wybierze (np. biały, brązowy, czarny itd.) zawsze należy w odpowiedni sposób przygotować powierzchnię przed przystąpieniem do pracy. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy oczyścisz drewno z kurzu, brudu, pyłu oraz pozostałości po poprzednim malowaniu (mowa tu o łuszczącej się farbie).

 

Oprócz farb do drewna na zewnątrz i wewnątrz, polecamy także:

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 448 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Zamówienie zostało spakowane błyskawicznie , bardzo szybka obsługa !
2024-04-19
bombowo
pixel