FARBA CHLOROKAUCZUKOWA

ilość znalezionych towarów: 18

Szukasz skutecznej ochrony do elementów metalowych, stalowych i żeliwnych, eksploatowanych w trudnych warunkach? Z pewnością zainteresują Cię zatem farby chlorokauczukowe. Nie tylko przedłużają one trwałość koloru, ale i chronią malowane powierzchnie przed uszkodzeniami. Jako sklep z farbami oferujemy rozbudowany i różnorodny asortyment. Przekonaj się o tym, przeglądając nasze produkty. 

1

 

 

 

 

Właściwości farby chlorokauczukowej

 

Znajdujące się w kategorii farby chlorokauczukowe do metalu, betonu i drewna zachowują się niczym płaszcz ochronny, na pomalowanych powierzchniach. W ich składzie znajdziesz chlorokauczuk, rozpuszczalnik, ale także dodatki poprawiające właściwości pigmentu. Dzięki nim produkt chroni nie tylko strukturę malowanej powierzchni, ale i jej kolor. Tuż po wyschnięciu farba chlorokauczukowa tworzy powłokę, która zabezpiecza przed działaniem kwasów, zasad i wody. Dzięki temu zagruntowany materiał jest wytrzymały i zachowuje trwałość na dłużej. Chlorokauczuki to rewelacyjny podkład pod farbę właściwą. Produkt polecamy do malowania powierzchni, które na co dzień poddawane są działaniu czynników zewnętrznych.

 

Zastosowanie farb chlorokauczukowych

 

Jak malować farbą chlorokauczukową i jakie jest jej zastosowanie? Po produkt sięgnij wszędzie tam, gdzie środowisko jest nieprzyjazne dla przedmiotów metalowych. Mowa o miejscach wilgotnych, narażonych na działanie czynników atmosferycznych lub agresywnych substancji chemicznych. Farba chlorokauczukowa 5l, 10l doskonale radzi sobie z parą wodną i wodą w stanie ciekłym. Nie stanowi jednak dobrej ochrony przed działaniem wysokich temperatur. Zwróć uwagę na dedykowane miejsce użycia produktu. Przykładowo: sięgnij po farbę chlorokauczukową do metalu, a zyskasz dodatkowe właściwości antykorozyjne. Produkt wykorzystuje się do malowania ogrodzeń, balustrad oraz konstrukcji metalowych. Równie popularna jest farba chlorokauczukowa do betonu, którą śmiało nakłada się nawet na podłoża cementowo-wapienne. Chlorokauczuk sprawdzi się także do ochrony powierzchni urządzeń i narzędzi mechanicznych, wykorzystywanych poza budynkami, a także do zabezpieczenia wnętrza basenów.

 

Farby chlorokauczukowe w CentroKolor

 

W naszej ofercie znajdują się różnorodne kolory farb chlorokauczukowych Dekoral. Sięgnij po te produkty, jeżeli oczekujesz trwałości. Gruntoemalię wykorzystaj do nawierzchniowego, ochronnego malowania i renowacji podłoży stalowych, żeliwnych, betonowych oraz tynków, cementowo-wapiennych. Kolejny produkt tego typu to chlorokauczuk firmy Nobiles - emalia do metalu i betonu. Rekomendujemy ją do malowania: konstrukcji stalowych, elementów metalowych ogrodzeń i balkonów. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że preparaty występują w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu znajdziesz to, czego szukasz. Jeżeli wybór odpowiedniej farby chlorokauczukowej do drewna, metalu lub betonu jest dla Ciebie zbyt skomplikowany, to zwróć się o pomoc do naszych doradców. Odpowiedzą Ci na wszystkie pytania. 

 

Malowanie chlorokauczukiem

 

Malowanie farbami chlorokauczukowymi jest proste. Należy nakładać je klasycznie. Koniecznie zwróć uwagę na strukturę malowanych powierzchni. Do gładkich użyj wałka lub pędzla z krótkim włosiem. Przy powierzchniach chropowatych, lepiej sprawdzi się długie włosie. Pamiętaj, by odpowiednio przygotować powierzchnię. Oczyść ją. Przed użyciem produktu zapoznaj się z jego specyfikacjami. Dowiesz się z nich, np. ile schnie farba chlorokauczukowa i jaką ma wydajność. 

 

Bez wątpienia farby chlorokauczukowe to rozbudowana grupa produktów. Oprócz nich znajdziesz także w naszym asortymencie:

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Zamówienie zostało spakowane błyskawicznie , bardzo szybka obsługa !
2024-04-19
bombowo
pixel